oltarz1a
oltarz2
szczepan1
previous arrow
next arrow

17 maja 2023 r. zmarł pochodzący z Grabczoka Dziekan Honorowy ks. Teofil Cyrys

Uroczystości żałobne: poniedziałek, 22 maja 2023 roku, godz. 16.00 – Msza św. żałobna w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Starej Kuźni; wtorek, 23 maja 2023 roku, godz. 11.00 – Msza św. pogrzebowa w kościele pw. św. Szczepana w Brynicy. Pochówek nastąpi bezpośrednio po Mszy świętej Ks. Teofil Cyrys urodził się 8 II 1937 r.…Continue reading →

Droga Krzyżowa do 14 krzyży w Brynicy w piątek 24 marca 2023 roku.

W najbliższy piątek 24 marca 2023r. 690 rocznica założenia naszej wioski. O godz. 18.00 msza św., po niej wyruszymy na Drogę Krzyżową do 14 krzyży w naszej wiosce. To nabożeństwo należy do tych tzw. trudnych, ponieważ aby przejść całą drogę potrzeba 22 km i ok. 7 godzin. Będzie ono mieć także charakter ekspiacyjny i modlitewny…Continue reading →

Zalycki/Wypominki do przesłania przez internet

Wychodząc na przeciw jednej z potrzeb wiernych parafia udostępnia przez internet możliwość pobrania formularzy zalycek/wypominek do wypełnienia oraz odesłania drogą mailową. W tym celu należy pobrać plik  ZALYCKI  , otworzyć, wypełnić pole z treścią, zapisać, a następnie wysłać na adres parafii kancelaria@parafia.brynica.opole.pl . Można też skorzystać z formularza na stronie . Do prawidłowej edycji arkusza…Continue reading →