oltarz1a
oltarz2
szczepan1
previous arrow
next arrow

Wpłaty na malowanie kościoła u radnych

Powoli dobiega końca malowanie wnętrza naszego kościoła parafialnego. Jest on nie tylko miejscem sprawowania liturgii ale też historycznie symbolem Brynicy, który towarzyszy nam od ponad 100 lat. Zarówno toczący się remont dachu (w zeszłym roku zakończono pierwszy etap, co pozwoliło na długo oczekiwane prace malarskie), jak i samo malowanie wnętrza świątyni są ogromnym wysiłkiem finansowym…Continue reading →

Koncert kolęd w Brynicy

W imieniu organizatorów – mieszkańców Brynicy zapraszam na Koncert Kolęd 6 stycznia 2024r. o godz.15:00. Transmisja do obejrzenia na youtube: https://youtube.com/live/l8TyMfjFdfM?feature=share Będzie to swoisty finał działań mieszkańców Brynicy w 2023 roku, którego zwieńczeniem będzie Koncert Kolęd przy szopce bożonarodzeniowej. Imponująca szopka bożonarodzeniowa, dominujący element – rozświetlona choinka oraz iluminacje na słupach oświetleniowych tworzą niesamowitą kompozycję…Continue reading →

17 maja 2023 r. zmarł pochodzący z Grabczoka Dziekan Honorowy ks. Teofil Cyrys

Uroczystości żałobne: poniedziałek, 22 maja 2023 roku, godz. 16.00 – Msza św. żałobna w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Starej Kuźni; wtorek, 23 maja 2023 roku, godz. 11.00 – Msza św. pogrzebowa w kościele pw. św. Szczepana w Brynicy. Pochówek nastąpi bezpośrednio po Mszy świętej Ks. Teofil Cyrys urodził się 8 II 1937 r.…Continue reading →