headerphoto

INTENCJE MSZALNE – PORZĄDEK NABOŻEŃSTW

od 8 do 15 września 2019 roku.

Niedziela 08.09 DZWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA. DOŻYNKI

7.30 Do MBNP z ok. 50 rocz. ur. Joachima z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze

zdrowe i bł. Boże w rodzinie.

9.15 Grabczok Za †† matkę Annę Kuczera w rocz. śm., jej męża Juliusza, rodziców Pawła i Gertrudę

Kalus, braci Joachima i Józefa, trzech szwagrów oraz z pokrewieństwa z obu stron.

12.00 Dożynki Gminne - dziękczynienie za tegoroczne plony pół, sadów i ogrodów.

Poniedziałek 09.09

18.00 Za †† rodziców Maria i Adolfa Marsolek i z pokrewieństwa.

Wtorek 10.09

7.00 Za †† kapłanów.

Środa 11.09 .

7.00 W intencji róży Jezusa Miłosiernego o opiekę i bł. Boże w rodzinach oraz wieczną radość w niebie dla zmarłych.

Czwartek 12.09

17.00 Za †† Pawła i Marię Kałuża, brata, siostrę, męża Gintra Hyla, jego rodziców Karola i Monikę,

3 szwagrów, pokrewieństwo Kałuża, Kesler, Buchta oraz dusze w czyśćcu cierpiące.

NF 18.00 Grabczok Do MB Fatimskiej za zmarłych Kapłanów z naszej parafii oraz żyjących o

błogosławieństwo i zdrowie w pracy duszpasterskiej.

Piątek 13.09 Św. Jana Chryzostoma, biskupa i Doktora Kościoła.

7.00 Do MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski z ok. rocz. sakramentu małżeństwa o zdrowie i

bł. Boże w rodzinie Jendro i rodzinach dzieci.

Sobota 14.09 Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

18.00 Za †† rodziców Annę i Piotra Czech, siostrzeńca Mathiasa Loga z rodzin Czech, Kobienia, Kozioł.

Niedziela 15.09 DZWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA ZWYKŁA.

7.30 Za †† ojca Józefa Hanusik w rocz. śm., matkę Agnieszkę, męża Huberta, teścia Pawła,

z całego pokrewieństwa.

9.15 Grabczok Podziękowanie za Dar życia, otrzymane łaski, z prośbą o Boże bł.,

dary Ducha Św. i zdrowie dla Klaudii Nanko z ok. 18 rocz. ur. oraz

w intencji rodziców, rodziców chrzestnych i całej rodziny

10.30 Do MBNP z ok. 80 rocz. ur. p. Bernarda, z podziękowaniem za otrzymane łaski i

prośbą o dalsze Boże bł., opiekę Matki Bożej i zdrowie w rodzinie.

======================================================================

OGŁOSZENIA: Bóg zapłać za sprzątanie świątyni. W tym tygodniu zapraszam:

Małgorzata Chałupczak, Monika Diaków, Weronika Kansy, Katarzyna Kownacka

Bóg zapłać za dyżur różańcowy róży Św. Łucji, w tym tygodniu: Jezusa Miłosiernego

przełożona p. Bernadetta Sówka.

Dziś święto dożynkowe – żniwniołk – po sumie wyrusza korowód – umcug na plac przy boisku LZS –

tam część festynowa – zapraszam!

Do porządku tygodniowego po wakacjach powraca msza szkolna – w Czwartki o godz. 17.00 –

do mszy zobowiązane są wszystkie dzieci i młodzież szkoły podstawowej.

W najbliższy Czwartek po mszy spotkanie dla klasy VI – która w tym roku rozpoczyna

przygotowanie trzyletnie do sakramentu bierzmowania.

W związku z pielgrzymką do Warszawy, Niepokalanowa i Góry Kalwarii –

nabożeństwo fatimskie w tym miesiącu już w Czwartek o godz. 18.00 na Grabczoku – zapraszam!

W Piątek o godz. 4.00 wyruszamy na pielgrzymi szlak do Warszawy, Niepokalanowa i Góry Kalwarii.

Liturgia w tym tygodniu wspomina w Piątek św. Jana Chryzostoma, a w Sobotę święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

Kolekta przyszłej Niedzieli na opał do naszych obiektów parafialnych.

Zapraszam na Górę Św. Anny na obchody ku czci Podwyższenia Krzyża oraz akcję „Polska pod Krzyżem”.

Informacje poza duszpasterskie:

Podatek na rzecz Gminy oraz Gminnej Spółki Wodnej - III rata, będzie zbierany w dniach 12-13.09.2019r.

tj. w czwartek i piątek w godzinach od 17.00-19.00 w Sali OSP w Brynicy

Grabczok:

W sobotę 14.09 o godz. 9:00 odbędzie się zbiórka białego szkła. Prosimy o wystawienie szkła przed swoje posesje.

W Poniedziałek 16.09 w godz. 18:00 do 19:30  w świetlicy wiejskiej można wpłacać podatki od gruntów.

Gmina Murów ze Starostwem Opolskim organizują Dożynki Powiatowe 15 września w Starych Budkowicach:

12.30 msza św. w Kościele parafialnym i od godz. 15.00 plac festynowy przy ul. Opolskiej.

Poprawiony: poniedziałek, 09 września 2019 22:35