INTENCJE MSZALNE – PORZĄDEK NABOŻEŃSTW

od 29 stycznia do 5 lutego 2023 roku

Niedziela            29.01                    CZWARTA NIEDZIELA ZWYKŁA.

7.30       Za †† ojca Roberta w 8 rocz. śm jego żonę Mariannę, brata 3 siostry i pokrewieństwa Marszałek i Ochman.

9.15       Grabczok   Do MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie i bł. Boże  w rodzinie  z ok. 40 rocz. ur. córki Izabeli.

10.30  ( Transmisja )   Z podziękowaniem za otrzymane łaski i długie pożycie małżeńskie, z prośbą o zdrowie w rodzinie.

Poniedziałek  30.01.2023

18.00   Za †† rodziców Klarę i Franciszka Czech oraz z rodziny Czech i Nawrat.

Wtorek           31.01               Św. Jana Bosko, prezbitera.

7.00     Za †† kapłanów.

Środa              01.02               .

7.00     W intencji róży różańcowej św. św. Łucji o zdrowie, opiekę i bł. Boże w rodzinach, oraz za †† z tej róży – przełożona p. Urszula Kałuża.

Czwartek       02.02               Święto Ofiarowania Pańskiego.

7.00     Za † Gertrudę Hendel od róży różańcowej św. Anny – przełożona p. Krystyna Kotula.

17.00   Grabczok   Za †† rodziców Karola i Cecylię Wierzgała, matkę Marię Molek, oraz z pokrewieństwa  Wierzgała, Molek i Kozioł.

18.00   Do Bożej Opatrzności i Matki Bożej z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie i bł. Boże dla Justyny z ok. 40 rocz. ur.

Piątek             03.02               Św. Błażeja, biskupa i męczennika. Pierwszy Piątek miesiąca.

7.00     W intencji czcicieli NSPJ.

17.00   Grabczok   Za † żonę, córkę i matkę Marię z okazji urodzin.

18.00   Za †† rodziców Cecylię i Huberta Cebula, Elżbieta i Stefan Dendera, brata Horsta, brata Franciszka, bratowe Teresę i Elżbietę oraz z pokrewieństwa.

Sobota                        04.02               Pierwsza Sobota miesiąca.

18.00   Za †† Urszulę Tront w rocz. śm., rodziców, teściów, dziadków z obu stron oraz Irenę, Huberta i ciotkę Angelę.

Niedziela     05.02           PIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA.

7.30   Za †† męża, ojca i dziadka Henryka Kilian z ok. ur. o pokój duszy.

9.15   Grabczok Za †† ojca Józefa Świtala w rocz. śm., jego żonę Zofię, synową Elizabeth, Marię i Rocha Kroll, syna Waltra oraz z pokrewieństwa.

10.30 ( Transmisja )  W I-szą rocz. śm. męża, ojca i dziadka Joachima Matros. Ccon  W I-szą rocz. śm. męża, ojca i dziadka Bernarda Patrzek.

======================================================================

OGŁOSZENIA: Bóg zapłać za sprzątanie świątyni. W tym tygodniu zapraszam:

Jolanta Wieczorek, Urszula Lisowska, Barbara Soszyńska, Małgorzata Chałupczak

Bóg zapłać za dyżur różańcowy róży Św. Barbary, w tym tygodniu: Św. Łucji – przełożona p. Urszula Kałuża.

Za chwilę w zakrystii możemy składać ofiary na kwiaty do kościoła i ławki.

Jutro w Poniedziałek po wieczornej mszy św. spotkanie dla pań z Parafialnego Zespołu Caritas.

W tym tygodniu rozpoczynamy nowy miesiąc Luty – stąd zapraszam do spowiedzi i komunii św. wynagradzające Sercu Jezusowemu – okazja do spowiedzi przed każdą mszą św.

W Środę demontaż dekoracji świątecznej.

W Czwartek Święto Ofiarowania Pańskiego – czyli MB Gromnicznej. Poświęcenie świec tzw. Gromnic. Tego dnia kolekta przeznaczona na klasztory klauzurowe.

W Piątek do południa odwiedziny u naszych chorych, a wieczorna msza św. o godz. 18.00. W piątek przypada wspomnienie św. Błażeja – ku jego czci błogosławieństwo gardła – to błogosławieństwo już będzie udzielane w Czwartek wieczorem oraz w Piątek.

W Niedzielę przypada wspomnienie św. Agaty, ku jej czci po mszy św. błogosławieństwo chleba i wody.

Kolekta tego dnia przeznaczona na potrzeby Kurii i Seminarium.

Zmarł Tomasz Fabisz ; Wieczny odpoczynek … Pogrzeb we Wtorek o godz. 10.00 – różaniec w Poniedziałek o godz. 16.00.

Grabczok:

W styczniu na nasz kościół zebrano 2045,- zł. Za złożone ofiary oraz Paniom za ich zebranie składamy serdeczne Bóg zapłać.

Do kwietnia będą zbierane opłaty za ławki.

Informacje poza duszpasterskie:

Dziś przy świątyni spotkamy wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Podsumowanie akcji w Brynicy na szkolnym boisku od godz. 16.00.

Zarząd LZS Brynica zaprasza na spotkanie w Czwartek godz. 19.00 na świetlicy OSP w Brynicy. Zaproszeni są zawodnicy byli i obecni, zainteresowani oraz wszyscy którym leży na sercu dobro naszego LZS-u.